Jak laserem řezat textil a jaký laser se k tomu hodí nejlépe?

Kategorie Lasery

Seznámili jsme vás v předchozích článcích s řezáním dřeva, akrylátu, kartonu a papíru. Ale tím možnosti laserů zdaleka nekončí. Lasery lze využít i pro pro bavlnu, hedvábí, filc, krajky, syntetický a technický textil, aramid, polyester dokonce i vlnu.

Laser Trotec může být použit pro rychlé a snadné řezání různých textilií a tkanin. Textilie vhodné pro řezání laserem zahrnují různé materiály jako len, bavlna, hedvábí, filc a další. Lasery Trotec se používají i pro řezání zejména silných materiálů jako je například Kevlar®, nebo jiné technické textílie.

 

Jak funguje řezání a gravírování textilu laserem?

Laserové gravírování zjemní povrch materiálu, čímž se zvyšuje kvalita tkaniny. Na rozdíl od tisku, laserové gravírování navíc vytváří hmatový efekt. Konkrétní výhody při práci s laserem na textilu jsou jeho rychlost, flexibilita a přesnost. Kromě toho funkce „nesting“, která je zahrnuta v laserovém softwaru, zajišťuje optimální využití materiálu optimalizací umístění objektů.

Jaké návrhy a formáty látky lze řezat laserem?

Ať už gravírujete vlnu nebo vyrábíte nákladné řezací formy na záclony nebo krajky – laser nabízí uživateli neuvěřitelné možnosti návrhu, prakticky jakýkoli návrh může být realizován laserem.

Jaké jsou výhody v porovnání s běžnými procesy řezání?

Laserové řezání je bezkontaktní proces bez použití jakýchkoli nástrojů. Neexistuje žádný kontakt s materiálem, a v důsledku toho nedochází k deformaci textilií a tkanin během řezání laserem. Laserový paprsek roztaví materiál a výsledkem jsou čisté, dokonale uzavřené hrany. Tím je zaručeno, že nedojde k roztřepení hran výrobků.

Mohu řezat všechny materiály laserem stejně dobře ?

Syntetické materiály reagují na řezání laserem velmi dobře. Často obsahují plsť nebo polyester. Laserový paprsek řízeně taví polyester, což zajistí neroztřepené okraje. Při řezání organických textilií laserem, jako je bavlna nebo vlna, bude výsledná řezací hrana vykazovat určité hnědé zabarvení, podobně jako u dřeva. Do určité míry může být tento účinek kompenzován výběrem správné čočky a parametrů laseru, a za použití stlačeného vzduchu.

doporu

 

Potřebujete poradit?

Pokud se chcete poradit o vhodném typu právě pro vás, obraťte se na naše odborníky, poradí vám, jaký laser pro vás bude ten pravý. Můžete také prostudovat jednotlivé modely na našem webu. Zavolejte nebo si domluvte schůzku:

Mohlo by vás zajímat:

Jak laserem řezat do papíru a kartónu a jaký laser použít?

Jak řezat laserem do dřeva a jaký laser si na to pořídit?

Jak laserem řezat akrylát a jaké lasery použít?

 

 

 

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny