Jak laserem řezat do papíru a kartónu a jaký laser použít?

Kategorie Lasery

Papír a laser? Zní to spojení podivně? Jak zařídit, aby se papír nespálil, aby byl řez nebo gravura čistá? Je to vůbec možné? Nebojte se, většina laserů, které prodáváme, umí krásně a bezchybně řezat, rýhovat, nasekávát a perfororovat papír.

Řezání laserem je snadný a rychlý proces, který může být použit pro zpracování papíru, lepenky a kartónu pro digitální tisk, pro obalové materiály, výrobu modelů nebo obrázkové album (scrapbooking). Výhody, které nabízí laserového řezání papíru pro vás otevírají nové možnosti designu, což bude rozdíl, kterým se odlišíte od konkurence.

laser vhodne lasery

Dokonce i gravírování papíru laserem přináší působivé výsledky. Zda jde o loga, fotografie nebo ornamenty – v grafickém návrhu neexistují žádné limity. Právě naopak: Povrchová úprava laserovým paprskem zvyšuje volnost designu.

 

 

Jak funguje řezání a gravírování papíru laserem?

Lasery se zvlášť dobře hodí pro realizaci i těch nejjemnějších geometrií s maximální přesností a kvalitou. Řezací plotr nemůže splnit tyto požadavky. Laserové řezací stroje papíru neumožňují pouze řezání i těch nejjemnějších tvarů papíru, ale také gravírování log nebo obrázků.

Může papír hořet během řezání?

Stejně jako dřevo, které má podobné chemické složení, papír se prudce odpaří, což se nazývá sublimace. V oblasti řezané mezery uniká papír v plynné formě, což je viditelné ve formě kouře. Tento kouř odvádí teplo pryč z papíru. Z tohoto důvodu je tepelné zatížení na papíru v blízkosti řezané mezery relativně nízké. Tento aspekt je přesně to, co dělá laserové řezání papíru tak zajímavé: materiál nebude mít žádné okouřené zbytky nebo spálené hrany, a to i u nejjemnějších kontur.

Potřebuji speciální vybavení pro řezání papíru laserem?

Optický systém detekce pomocí kamery je ideální partner, pokud chcete vylepšit své vytištěné produkty. S kamerovým systémem JobControl Vision jsou kontury tištěných materiálů dokonale vyřezané. Tímto způsobem jsou i pružné materiály vyřezány naprosto přesně. Není nutné žádné časově náročné polohování, jsou detekovány případné deformace a řezací cesta je dynamicky přizpůsobena. Kombinací optického detekčního systému čtení registračních značek s laserem od Trotecu můžete ušetřit až 30% nákladů na zpracování.

Musím upevnit materiál na pracovní ploše laseru?

Ne, ne ručně. Pro dosažení optimálních výsledků řezání, doporučujeme použit vakuový stůl. Tenké nebo vlnité materiály, jako je např. lepenka, jsou tak umístěny naplocho na pracovním stole. Laser nevyvíjí žádný tlak na materiál během procesu, upnutí nebo jakýkoli jiný typ fixace tedy není nutné. To šetří čas a peníze během přípravy materiálu a v neposlední řadě, zabraňuje zmačkání materiálu. Díky těmto výhodám je laser ideální řezací stroj na papír.

doporucene

Potřebujete poradit?

Pokud se chcete poradit o vhodném typu právě pro vás, obraťte se na naše odborníky, poradí vám, jaký laser pro vás bude ten pravý. Můžete také prostudovat jednotlivé modely na našem webu. Zavolejte nebo si domluvte schůzku:

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak řezat laserem do dřeva a jaký laser si na to pořídit?

Jak laserem řezat akrylát a jaké lasery použít?

 

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny