Vyrobte vašim zákazníkům na laseru dřevěný váleček těsta s motivem

Blíží se Vánoce a zákazníky můžete překvapit neotřelým nápadem. Využití laseru je téměř neomezené. Podívejte se, co také dokáže: hluboké gravírování motivu do dřevěného válečku na těsto. Díky tomu si může kdokoliv upéct například zajímavé sušenky s vlastním grafickým návrhem.

Jak na to?

Použitý materiál:

  • Rotační zařízení
  • Dřevěný váleček
  • Saponát a voda na očištění

Vhodné lasery:

Speedy 100, Speedy 300, Rayjet 300, Speedy 360, Speedy 400, Speedy 500

Laser použitý pro testování:

Speedy 300, 60 W, 1,5“ čočka

Laser Engraved Rolling Pin with Dough

Postup:

Krok 1 – Příprava grafiky

Při vytváření grafiky je potřeba, aby připravený soubor byl stejně široký jako je obvod vašeho válečku a stejně vysoký jako váleček.
Rada pro rychlé a správné nastavení: změřte průměr válečku v nejširším místě (dá se předpokládat, že váleček bude všude stejně široký). Obvod je délka, pokud váleček ovinete krejčovským metrem kolem jeho vnější části. Obvod lze snadno spočítat, pokud změřený průměru vynásobíte hodnotou 3,14.
Nezapomeňte, že pokud používáte text, je třeba otočit grafiku tak, že text je převrácený. To zajišťuje, že text lze poté přečíst správně, pokud použijete váleček do těsta.

žirafy

Krok 2 – Příprava válečku

Díky vysokému výkonu laseru pro hluboké gravírování se ujistěte, že laserem nedotčené části válečku zůstávají čisté, čehož lze dosáhnout například použitím maskovacího pásky kolem celého válečku. Ujistěte se, že po nanesení pásky nezůstaly nikde žádné bubliny.

Krok 3 – Nastavení laseru

V grafickém programu si vytvořte nebo importujte požadovanou grafiku a poté ji odešlete přes tiskový ovladač do ovládacího programu laseru. Ujistěte se, že jste aktivovali rotační zařízení a správně zadali průměr válečku v dialogu tiskového ovladače.

Použité parametry pro gravírování: Výkon: 100%, Rychlost: 20%, Rozlišení: 500 ppi, Air Assist: zapnutý

Rolling Pin in Laser Engraver

Krok 4 – Čištění

Jakmile je gravírování válečku dokončeno, vyjměte ho z rotátoru, sundejte maskovací pásku a zkontrolujte váleček kvůli případnému znečištění. Nečistoty vzniklé především v gravuře lze dobře vyčistit použitím mýdla a kartáčku. Váleček lze případně i lehce obrousit.

Rolling Pin with unique Engraving

Nyní si může kdokoliv s radostí upéct své vlastní krásné sušenky. Fantazii se meze nekladou. Pro inspiraci si stačí do googlu zadat slovo „rolling pin“ (anglicky váleček) a heslo „laser“ nebo „laser engraving“ a internet nabídne celou řadu nápadů.

Zde je pár ukázek z toho, co google vyhledal nám:

 

 

 

Chcete si laser pronajmout nebo koupit, zajímá vás tato problematika? Navštivte náš web http://www.megaflex.cz/lasery

V případě zájmu o další informace nebo o laser, nás kontaktujte na e-mailu laser@megaflex.cz nebo volejte pana Lukáše Nováka na tel. 725 574 817 či pana Jiřího Duška na tel. čísle: 724 102 490

 

 

 

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny