Zajímavá aplikace laseru: gravírování do dřevěného válečku na těsto

Možnosti využití laseru jsou téměř neomezené. Podívejte se, co dokáže! Představíme vám hluboké gravírování motivu do dřevěného válečku na těsto. Díky tomu si poté můžete upéct například zajímavé sušenky s vlastním grafickým návrhem.

Použitý materiál:

  • Rotační zařízení
  • Dřevěný váleček
  • Saponát a voda na očištění

Vhodné lasery:

Speedy 100, Speedy 300, Rayjet 300, Speedy 360, Speedy 400, Speedy 500

Laser použitý pro testování:

Speedy 300, 60 W, 1,5“ čočka

Laser Engraved Rolling Pin with Dough 

Postup:

Krok 1 – Příprava grafiky

Při vytváření grafiky je potřeba, aby připravený soubor byl stejně široký jako je obvod vašeho válečku a stejně vysoký jako váleček.
Rada pro rychlé a správné nastavení: změřte průměr válečku v nejširším místě (dá se předpokládat, že váleček bude všude stejně široký). Obvod je délka, pokud váleček ovinete krejčovským metrem kolem jeho vnější části. Obvod lze snadno spočítat, pokud změřený průměru vynásobíte hodnotou 3,14.
Nezapomeňte, že pokud používáte text, je třeba otočit grafiku tak, že text je převrácený. To zajišťuje, že text lze poté přečíst správně, pokud použijete váleček do těsta.

žirafy 

Krok 2 – Příprava válečku

Díky vysokému výkonu laseru pro hluboké gravírování se ujistěte, že laserem nedotčené části válečku zůstávají čisté, čehož lze dosáhnout například použitím maskovacího pásky kolem celého válečku. Ujistěte se, že po nanesení pásky nezůstaly nikde žádné bubliny.

Krok 3 – Nastavení laseru

V grafickém programu si vytvořte nebo importujte požadovanou grafiku a poté ji odešlete přes tiskový ovladač do ovládacího programu laseru. Ujistěte se, že jste aktivovali rotační zařízení a správně zadali průměr válečku v dialogu tiskového ovladače.

Použité parametry pro gravírování: Výkon: 100%, Rychlost: 20%, Rozlišení: 500 ppi, Air Assist: zapnutý

 Rolling Pin in Laser Engraver

Krok 4 – Čištění

Jakmile je gravírování válečku dokončeno, vyjměte ho z rotátoru, sundejte maskovací pásku a zkontrolujte váleček kvůli případnému znečištění. Nečistoty vzniklé především v gravuře lze dobře vyčistit použitím mýdla a kartáčku. Váleček lze případně i lehce obrousit.

Rolling Pin with unique Engraving

Nyní si můžete s radostí upéct své vlastní krásné sušenky, např. s motivem žirafy jako na obrázku.

Uvažujete teprve o koupi laseru?

Pokud chcete, můžete si předvybat ten nejvhodnější laser pro vás na našem specializovaném webu nebo v našem katalogu laserů

Také si můžete přečíst článek Pět důvodů proč koupit laser právě u Megaflexu

Zajímá vás cena laseru? Kontaktujte nás na 724 102 490. 

Výrobce a distributor:
Megaflex spol. s r.o.
Osiková 3
130 00 Praha 3, CZ
tel:
email: info@megaflex.cz
http://www.megaflex.cz

 

 

 

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny