Laserová akademie Megaflexu: Jak vybrat ten správný laser pro vás?

Jak vybrat správný laser? Při výběru je důležité zvážit řadu faktorů, které ovlivní vaše konečné rozhodnutí. Nabízíme vám průvodce, který vás provede všemi aspekty výběru ideálního gravírovacího laseru pro vaše potřeby. V Megaflexu se zaměřujeme nejen na prodej kvalitních laserů, ale i na pomoc našim zákazníkům při výběru nejlepšího řešení pro jejich specifické požadavky.

Lasery v průmyslových aplikacích jsou stále častěji používané pro svoje klíčové vlastnosti, jako je bezkontaktní proces bez nutnosti upínání materiálů či jejich částí, nulové nároky na spotřební materiály a rychlost nebo bezobslužný provoz.

Pro některé aplikace, jako je například značení v dutinách, se dokonce jedná o jedinou možnou technologii. Lasery se používají pro rychlé gravírování a značení v automobilovém, spotřebním, potravinářském i reklamním průmyslu. Laserové řezačky s vysokou přesností dokážou dělit materiály bez ohledu na tvar výřezu. Lasery jsou nezbytné v různých odvětvích, včetně výroby, designu a také ve vývoji a vzdělávání, díky možnostem pracovat s rozmanitými materiály a povrchy.

Typy laserů, které Megaflex nabízí:

Megaflex je autorizovaným distributorem vynikajících plošných laserů TROTEC a výrobcem značicích laserových systémů Megaflex SHINE, používané zejména k průmyslovému značení. Ty tvoří nepochybnou technologickou špičku na českém a slovenském trhu.

Megaflex nabízí různé typy laserů: univerzální gravírovací a řezací lasery Trotec, které jsou ideální pro přesné a detailní gravírování různých materiálů; lasery pro značení, specializované na trvalé značení produktů pro sledovatelnost a identifikaci; a řezací lasery, které poskytují čisté řezy pro výrobní aplikace. Každý typ laseru je navržen pro specifické průmyslové potřeby a aplikace.

Pro podrobné informace a specifikace týkající se laserů, které Megaflex nabízí, včetně jejich průmyslových aplikací, typů laserů a dalších relevantních informací, můžete navštívit stránku www.megaflex.cz/lasery. Zde najdete komplexní přehled dostupných produktů a služeb, které Megaflex poskytuje.

Co je důležité při výběru laserů

Hledáte špičkový gravírovací laser? Nebo máte plán výroby a potřebujete ověřit využití laserů pro výrobu? Podívejte se na náš web www.megaflex.cz/lasery, kde nabízíme plotrové a průmyslové laserové systémy značek Trotec a Shine, nebo nám rovnou zvolejte, naši profesionálové jsou tu pro vás.

Při výběru konkrétního laseru z nabídky Megaflexu jsou klíčovými faktory především – dobře zvolený stroj pro konkrétní potřeby zákazníka. Je potřeba zohlednit individuální nároky na výkon, přesnost a efektivní a kvalitní zpracování.

Důležitá je také kompatibilita s různými požadovanými materiály, které bude zákazník nejčastěji používat, aby zařízení odpovídalo specifickým požadavkům plánovaných projektů a výroby.

Velikost a v některých případech i mobilita laseru jsou rovněž podstatné faktory při výběru konkrétního stroje pro práci v různých prostředích.

Nezbytná je také softwarová podpora a intuitivní uživatelské rozhraní, které usnadňuje práci s laserem a zvyšuje produktivitu.

To vše Megaflex nabízí a jsme připraveni vám pomoci s výběrem toho nejvhodnějšího laserového systému pro vás.

x

Specifika různých typů laserů

Gravírovací lasery: ideální pro dekorování

Gravírovací lasery od Megaflexu jsou vhodné pro precizní a detailní práci s širokou škálou materiálů. Tyto stroje poskytují vynikající výsledky v oborech, jako je personalizace předmětů, umělecké gravírování, reklama a průmyslová výroba.

Značicí lasery: pro trvalé značení

Značicí lasery od Megaflexu jsou určeny pro trvalou a neodstranitelnou gravuru identifikačních značek na různých materiálech. Jsou ideální pro průmyslové využití, kde je důležitá trvanlivost značení. Využití nachází i v reklamním průmyslu.

Řezací lasery: silné a efektivní nejen pro průmyslové využití

Řezací lasery značky Trotec od Megaflexu poskytují vysoký výkon a produktivitu, což je klíčové pro průmyslové aplikace, kde je požadována rychlost a přesnost. Tyto stroje jsou navrženy pro řezání široké škály materiálů a jsou ideální pro výrobní procesy, které vyžadují čistý řez bez nutnosti dokončovacích operací, jako jsou obrušování či leštění.

Příklady využití laserů:

Lasery mají dnes opravdu všeobecné využití ve všech oblastech lidské činnosti. Pomáhají ve firmách zaměřených na různé typy projektů.

Megaflex například dodal již řadu laserů, které výrazně usnadnily výrobu razítkových štočků pro razítka TRODAT. 

Laserové systémy Trotec a SHINE používají malé i větší firmy v Česku i na Slovensku. Jsou to především ty, které potřebují gravírovat, řezat nebo značit různé typy materiálů, vyrábět orientační systémy či personalizovanou gravuru.

Lasery mají své místo v jakékoliv výrobě, potravinářském průmyslu, v oblasti výroby zbraní nebo v automobilovém průmyslu, kde zlepšují přesnost a kvalitu výrobních procesů. Tato široká možnost aplikací ukazuje všestrannost a efektivitu laserů ve různých odvětvích.

Laserové gravírky Trotec se také uplatňují ve školních a univerzitních aplikacích, podporují výuku technických předmětů, umožňují studentům vytvářet složité a zároveň kreativní projekty.

Jak lasery přispívají k udržitelnosti a jak jsou bezpečné v provozu

Lasery přispívají k udržitelnosti tím, že nabízejí alternativy k zastaralým metodám výroby, ale s nižší uhlíkovou stopou. Lasery mohou také dramaticky snížit náklady a odpad materiálu, právě díky vysokému výkonu a přesnosti. Tak lasery otevírají cesty k environmentálním a ekonomickým přínosům v různých technologických segmentech. Mají potenciál na zvýšení efektivity a univerzality. Nabízejí výhody jako je snížená spotřeba energie, právě díky rychlosti výroby, což přispívá k nižším celkovým provozním nákladům a menšímu dopadu na životní prostředí​.

V oblasti bezpečnosti při používání laserů je nezbytné dodržovat bezpečnostní opatření při práci, aby se minimalizovalo riziko. Bezpečnostní normy a regulační opatření klasifikují lasery podle s nimi spojených rizik a definují požadovaná bezpečnostní opatření pro osoby, které s lasery pracují. Dodržování těchto bezpečnostních opatření a norem je klíčové pro zajištění bezpečného používání laserů ve všech aplikacích​. Laserové systémy Trotec a SHINE jsou z hlediska laserové bezpečnosti podle normy ČSN EN 60 825 zařazeny do zařízení 1. resp. 2. třídy a jsou tedy při provozu pro obsluhu zcela bezpečné.

Zákaznická podpora a služby

Megaflex jako prodejce a poskytovatel servisu laserů nabízí komplexní systém technické podpory, který zahrnuje podporu našich techniků, vzdálenou údržbu, servis a objednávání náhradních dílů a na vyžádání také personalizované školení o laserových systémech. Podporu je možno kontaktovat telefonem +420 284 829 696 nebo e-mailem na laser@megaflex.cz. S důvěrou se můžete se svými dotazy obrátit na vedoucího oddělení laserů Mgr. Jiřího Duška.
Našim zákazníkům také nabízíme různé možnosti zakoupení výhodných balíčků servisu na delší časové úseky.

Jak vybrat správný laser pro váš projekt?

Při výběru nejvhodnějšího laseru skutečně záleží na konkrétních potřebách projektu. Proto je nejlepší obrátit se na Megaflex a naše odborníky, kteří vám poradí a projdou s vámi krok za krokem vaše představy a možnosti.

Můžete si také pro základní orientaci na webu https://www.megaflex.cz/lasery/lasery-stroje-pro-gravirovani-rezani-a-popis/ přečíst informace o každém našem nabízeném laserovém systému, kde zjistíte potřebné informace. Při výběru bude záležet na tom, s jakými materiály a při jakém výkonu a v jakém prostředí budete chtít s lasery pracovat a jaké jsou vaše prostorové možnosti ohledně velikosti stroje.

Rádi vám s výběrem pomůžeme, obraťte se na nás. Podporu je možno kontaktovat telefonem +420 284 829 696 nebo e-mailem na laser@megaflex.cz.

Reference a realizované zakázky

Dodali jsme více než sto laserů do různých firem, výroby, prodejcům razítek TRODAT i vzdělávacích institucí v Česku i na Slovensku. Na naší webové stránce www.megaflex.cz/lasery v dolní části stránky najdete interaktivní mapu s místy, kde lasery od Megaflexu již slouží.

Zaujala vás problematika laserů? Chcete si laser koupit nebo pronajmout? V případě zájmu o další informace nebo o laser, nás kontaktujte na e-mailu laser@megaflex.cz nebo volejte Lukáše Nováka na tel. 725 574 817 či Jiřího Duška na tel. čísle: 724 102 490.

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny