Lze laserem řezat i pěnu a filtrační materiály a jaký laser použít?

Kategorie Lasery

Nejen dřevo, sklo nebo plast, ale i různé výrobky z pěny lze řezat na laseru a vyrábět velmi zajímavé věci. Lasery Trotec zajišťují precizní řez. Vhodné pro řezání laserem, laserové gravírování a značení jsou Pěny z polyesteru (PES), polyetylénu (PE), polyuretanu (PUR) nebo Neoprenu®.

Pěna se používá například pro výplň a vycpání kufru a pro těsnění. Laserem řezaná pěna se používá také pro umělecké aplikace, jako například suvenýry nebo fotorámečky

 

Co je zvláštního na řezání pěny laserem?

Laser je vysoce flexibilní nástroj: Všechno je možné, od prototypů až po sériovou výrobu. Lze pracovat přímo z grafického programu, což je velmi důležité zejména v oblasti rychlého projektování. Ve srovnání s komplexním procesem řezání vodním paprskem, laser je podstatně rychlejší, pružnější a efektivnější. Pěna řezáná laserovým strojem bude čistě roztavená s uzavřenými okraji.

Musím upevnit materiál na pracovní ploše laseru?

Ne. Laser nevyvíjí žádný tlak na pěnu v průběhu zpracování, upnutí nebo jakýkoli jiný typ fixace tedy není nutné. Stačí vložitrobek a spustit laserový proces. To šetří čas a peníze při přípravě materiálu.

Jaké lasery jsou vhodné?

ssssssssss

Potřebujete poradit?

Pokud se chcete poradit o vhodném typu právě pro vás, obraťte se na naše odborníky, poradí vám, jaký laser pro vás bude ten pravý. Můžete také prostudovat jednotlivé modely na našem webu. Zavolejte nebo si domluvte schůzku:

Mohlo by vás zajímat:

Jak laserem řezat textil a jaký laser se k tomu hodí nejlépe?

Jak laserem řezat do papíru a kartónu a jaký laser použít?

Jak řezat laserem do dřeva a jaký laser si na to pořídit?

Jak laserem řezat akrylát a jaké lasery použít?

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny