SP3000 to je nový velkoformátový řezací laser, který si již můžete objednat

Kategorie Lasery

Představujeme vám novinku v naší nabídce: velkoformátový řezací laser SP3000. Trotec tento laser představil v loňském roce na jednom z největších evropských i světových veletrhů FESPA v Kolíně n.R. Nový typ řezacího laseru má pracovní plochu 2,2 x 3,2 metrů a je ideální pro řezání velkoformátových materiálů, jako je akrylát, dřevo, textil, kartón a další. Díky inovativní technologii pojezdu a stabilní konstrukci je SP3000 připraven pro nepřetržitý provoz.

Zatím přijímáme předobjednávky na tuto novinku – k dodání bude v první polovině roku 2016. Informace o ceně a nabízených typech výkonu, získáte e-mailem nebo telefonicky: 

  • Email: laser@megaflex.cz
  • Tel: 725 574 817 (autor článku Lukáš Novák), 724 102 490 (Jiří Dušek)

Co tento laserový systém nabízí:

Vyjímečná velikost pracovní plochy

S velikostí pracovní plochy 2210 x 3210 mm je SP3000 určen pro materiály s velkými rozměry. Laser umožňuje snadný přístup ze všech čtyř stran. Velikost vkládaného předmětu je na šířku 2500 mm s otevřenou přední a zadní stranou. Otevřená konstrukce umožňuje vykládání a nakládání ze všech čtyř stran, i během zpracování. To dělá vaší každodenní práci se SP3000 ještě více produktivní.

Vysoká rychlost řezání v nejvyšší kvalitě

S rychlostí až 1 m/s a zrychlením 1g přináší SP3000 nesrovnatelnou kvalitu řezu. Inovativní technologie pohonu, přesný mechanický naváděcí systém a vynikající koncept mechaniky.

Vzduchem ofukovaná optika pro perfektní hrany

Všechny optické části jsou při zpracování laserem ofukovány čistým stlačeným vzduchem. Optika je udržována bez prachu, který vzniká při řezání. To poskytuje bezúdržbovost a dlouhou životnost vysoce kavalitních komponentů.

Pracovní hlava laseru

Zcela uzavřená dráha laserového paprsku pro nepřetržitý provoz

Laserový paprsek je chráněn během celé cesty od laserového zdroje až na povrch materiálu. Bezpečný provoz zaručen. Systém ve třídě laseru 4 může být provozován stejně bezpečně jako systém v laserové třídě 2 v normálním provozu. Nejsou nutná žádná další bezpečnostní opatření.

JobControl a JobControl Vision

JobControl® je intuitivně použitelný softwarový balíček, který vám dá plnou kontrolu nad všemi funkcemi laseru. Díky obousměrné komunikaci, můžete spustit úlohu, aniž byste museli opustit své pracoviště. Kromě toho, JobControl® obsahuje velké množství užitečných a inteligentních funkcí, díky kterým bude vaše práce jednodušší.

Modul Vision využívá registrační značky k rozeznání pozice potištěného materiálu na pracovní ploše laseruRegistrační značky jsou vytištěny podél obrazu. Systém využívá kameru pro čtení registračních značek kolem grafiky, ty pak porovná s jejich pozicí v souboru pro řezání v počítači a v případě potřeby soubor automaticky upraví tak, aby řezací čára přesně souhlasila s výtiskem.

Ochrana proti prachu – InPack TechnologyTM

Pro vysokou kvalitu řezání je nejdůležitější perfektní funkce mechaniky. Mechanika os je chráněna proti prachu technologií InPack Technology™. 

InPack technology

Pojízdné odsávání

Odsávání je namontované přímo na laserové hlavě a odstraňuje prach a kouř z povrchu materiálu během zpracování. To výrazně zlepšuje kvalitu řezání a gravírování.   

Pojízdné odsávání

Ovládací panel

Ergonomický a praktický ovládací panel podporuje práci s SP3000. Slouží jako řídicí jednotka stroje. Uspořádejte svůj počítač, displej a nástroje v zásuvce. Obsluha ovládá SP3000 pomocí integrované klávesnice.

Multifunkční koncept stolů

Díky velikosti pracovní plochy 2210 x 3210 mm poskytuje SP3000 spoustu místa pro standardní velikosti desek materiálů. Pro SP3000 Trotec vyvinul unikátní multifunkční koncept stolů. V závislosti na aplikaci lze vybrat a snadno a rychle vyměnit požadovaný stůl.

Lze použít řezací stůl s lamelami, černá řezací rošt z hliníku, bílý řezací rošt z akrylátu nebo řezací stůl Honeycomb s voštinou. 

Stoly

Digitalní odsávání stolu

Pracovní plocha je rozdělena na čtyři segmenty. Odsávání může být aktivováno nezávisle na těchto čtyřech segmentech. Není potřeba ručně zakrývat pracovní plochu.

Snadná výměna čočky

 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

V případě zájmu o další informace a cenu produktu, kontaktujte autora textu pana Lukáše Nováka, lukas.novak@megaflex.cz nebo na tel. 725 574 817

Další informace o laserech a také všechny kontakty na prodej a servis laserů najdete v záložce KONTAKTY na adrese http://www.megaflex.cz/lasery/

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny