Jak laserem gravírovat a řezat plast?

Laserové stroje Trotec, které prodáváme nebo pronajímáme, se používají pro řezání a značení široké škály plastů. Ať už chcete laserem řezat plastové materiály nebo gravírovat polyethylen a silikon nabízíme vám optimální laserový systém pro vaši aplikaci. Můžete se vrhnout na materály jako jsou PP, PET, PC, PMMA, PS, PES, PA a další.

Jak funguje řezání plastů laserem?

Řezání akrylátu je jednou z nejčastějších laserových aplikací. Avšak i jiné plasty, jako je například polykarbonát, polypropylen a polyethylen mohou být také řezány laserem. Typicky se pro tento typ řezání používají COlasery. Vlnová délka laserového zdroje reaguje velmi dobře s velkým počtem plastických materiálů.

.
Jaké jsou výhody při používání laserů pro řezání a gravírování plastů?

V závislosti na druhu plastu, laserové řezání, gravírování a značení nabízejí řadu výhod – například při řezání akrylátu laserem bude uživatel ohromen hladkými vyřezanými hranami. Při práci s polykarbonátovými filmy může laser výhodou díky neopálenému řezu a jeho vysoké rychlosti zpracování. Laserové řezání polyesteru bude vyrábět čistou utěsněnou řezací hranu.

Jak funguje značení a gravírování plastů laserem?

Mnoho komerčně používaných plastů může být trvale označeno a gravírováno a tím získáte ochranu proti padělání a ve vysoké kvalitě. Vysoká flexibilita a krátké časy pro nastavení umožňují hospodárného značení i malých sérií. Typicky jsou aplikovány texty, datamatrix kódy nebo loga. Vláknové lasery se používají převážně pro značení a gravírování.
Následující materiály jsou zvláště vhodné pro tento proces: ABS, PA, PI, PES, PC.

Proč lasery řežou rychleji než řezací plotr?

Přesně nastavené pojezdy os a inovativní technologie ovládání zaručuje, že laserové řezání s laserem Trotec je rychlé a přesné. Na rozdíl od řezacích plotrů, nevzniká žádný odpor materiálu při použití laseru. Výsledkem je, že práce s laserem je rychlejší. Další plus: laserový paprsek sleduje řezací čáru, na rozdíl od tangenciálního nože ho není nutné zvedat nebo otáčet. Laserové systémy Trotec plně využívají tuto výhodu v rychlosti a detailu, a to zejména při práci s jemnými geometriemi.

Musím upevnit materiál na pracovní ploše laseru?

Ne. Laser nevyvíjí žádný tlak na materiál během procesu, není nutné upínání nebo jakýkoli jiný typ fixace. Stačí vložit výrobek a spustit laserový proces. To šetří čas a peníze při přípravě materiálu.

plasttable

Doporučené lasery pro tento materiál:

doporucene

Potřebujete poradit?

Pokud se chcete poradit o vhodném typu právě pro vás, obraťte se na naše odborníky, poradí vám, jaký laser pro vás bude ten pravý. Můžete také prostudovat jednotlivé modely na našem webu. Zavolejte nebo si domluvte schůzku:

Mohlo by vás zajímat:

Jak laserem značit a gravírovát kovy a jaký laser použít?

Jak laserem gravírovat do kamene? A jaký laser vybrat?

Jak laserem řezat do papíru a kartónu a jaký laser použít?

Jak laserem řezat plastové fólie a filmy

Jak řezat laserem do dřeva a jaký laser si na to pořídit?

Jak laserem řezat akrylát a jaké lasery použít?

Jak laserem gravírovat do skla a křišťálu a jaké lasery se na to hodí?

Lze laserem řezat i pěnu a filtrační materiály a jaký laser použít?

Jak laserem řezat textil a jaký laser se k tomu hodí nejlépe?

Odebírat nové články emailem :
Přihlásit odběr
Ukládám váš email

Komentáře jsou uzavřeny